Boğulmuş çocukları martılara taşıyan kara köpek
Karşı kıyıda uluyor

Ergin Günçe

Yıllardır çocuk başları akıyor yamacımızdan.

İsmet Özel

Suratınıza bağırıyoruz çünkü deliliği, kederi ve uyanışı art arda yaşadık. Çünkü banknotlarla kafiyeli serbest şiirlerinizden bıktık. Lirik hezeyanlarınızdan, korkak hamasetinizden, ödüllerinizden, yalak ve yalakalarınızdan, pozlarınız ve showlarınızdan bıktık.

Suratınıza bağırıyoruz çünkü Gazze’yle midenizi, Dicle’nin kenarındaki koyunla bağırsaklarınızı ve aziz Kudüs’le cebinizi doldurmanızdan bıktık. Bir elinizle yetim başı okşarken, diğer elinizle öksüz gırtlağı sıkmanızdan, villalarınızda ceylan derisi koltuklarınızda Veysel Karani ilahileri söylemenizden, gümüş tespihlerinizden, zikirsizliğinizden, şükürsüzlüğünüzden, taş kalplerinizden, sahiplerinizin şanı için mukaddes sözü eğip bükmelerinizden bıktık.

Suratınıza bağıracağız bir duvarımız yok, tüm yeryüzü bize ağlama yeri kılındı. Suratınıza bağırıyoruz çünkü, Beni İsrail hayatlarınızdan, altın buzağılarınızdan, Karun’unuzdan, duvarlarınızdan, gözlerinizden,  Lacoste’larınıza damlattığınız gözyaşlarınızdan, tevazua bürünmüş kibrinizden bıktık.

Suratınıza bağırıyoruz çünkü havanızdan, cakanızdan, pahasızlığınızdan, ucuzluğunuzdan bıktık.

Suratınıza bağırıyoruz çünkü sessizliği hak etmiyorsunuz.

Suratınıza bağırıyoruz çünkü sesimizde boğulacaksınız.

Suratınıza bağıracağız çünkü tüm küfürler size.

Suratınıza bağırıyoruz çünkü bindiğiniz bu uçaklar Gök Tengri’nin değil; Amerika’nın.

7 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.