Bak koçum yaptığımız her şeyi paran yetiyorsa almak zorundasın. Bizim üretim zorbalığımıza boyun eğ ve tüketim çılgınlığına sen de katıl. Eğitim, sanayi, bilim, teknoloji, medya, moda, spor, sinema, sanat, edebiyat, demokrasi, iktidar, muhalefet… Aklına gelen ve henüz aklının ermediği her şey bizim kontrolümüzde. Seni bunlarla doğurduk, yoğurduk, büyüttük, iş-güç para sahibi yaptık. Şimdi ödeşme zamanı.

Sen asgari ücretle çalışan genç! Yemenden içmenden kıs, aylarca para biriktir ve sana önerdiğimiz pahalı telefonlardan birini al. Alamıyorsan ek iş bul, çal, çırp, kumar oyna, kapkaççılık yap ve muhakkak al. Bizim birer neferimiz olan arkadaşların akranların gibi ol. Tik-tok aç, Youtube aç, Facebook aç. Yoksa seni aralarına almazlar, sana uzaktan uzaktan gülerler, seni ‘’eziqlerler’, yanlarına gidip selam versen selamını almaya tenezzül bile etmezler.

Sen devlet memuru oğluna, karına, kızına insan gibi modaya uygun bir şeyler giydir. Onlara her ay sana bahşettiğimiz internetten al. İnstagram’da hava atabilsin karın komşularına görümcelerine… Kızın kedi videoları izlesin ve saçını Koreli starlarımız gibi boyasın. Makyaj kataloğumuz şurada açsın baksın hemen. Saçını ya laciverde boyasın ya da bolca soğuk algınlığı hapı aldığı zamanki çiş sarısına. Ki pampişlerinin yanında bir havası bir ‘gideri’ olsun. Oğlun savaş oyunları oynasın durmadan. Vursun, kırsın sonra baltayla kafa uçurmalı, kılıçla bacak kesmeli filmlerimizi izlesin. Karının seni boşamasını; çocuklarının evden kaçmasını mı istemiyorsun be adam?

Sen orta sınıfın az üstündeki adam arabanı değiştir. Yeni yaptığımız modelini al. Onun farları daha gösterişli. Ve evini de büyüt istersen, sana benzeyen ‘adamlar’ın semtine taşın. Bu fukaraların, bu modadan, GOT’tan, Şikago Bulls’tan bihaber sefillerin arasında ne işin var.

Sen iki gözüm zenginim benim. Yatlarımız, İtalyan takımlarımız, popstarlarımız ve divalarımızın giydiği kıyafetlerimizle hizmetindeyiz. İstersen alma sen bilirsin ama almazsan kulübe giremez, zenginlerimizle iş yapamaz ve günden güne eriyip gidersin. Keyfin bilir.

Sen en zengin, sen adam gibi adam, canım cicim, arım balım peteğim, gülüm dalım çiçeğim. Sana uygun helikopter ve uçaklarımız var. Fiyatı mühim değil ama sosyetede tutunman, magazin programlarında görünmen, devletten ihale koparman ve akabinde daha da zengin olup bize daha fazlasını ödemen için bu şart.

Sen kral, şeyh, prens, diktatör. Ülkene demokrasi getir ki halkın Netfilix ve IPhone alsın. Rambo izlesin, Tarantino izlesin. Reality shovlarımız için çocuklar yetiştirsin. Demokrasiyi getir ve gerisini bize bırak. Yoksa biz  demokrasi getirmeyi de seni götürmeyi de iyi biliriz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.